Jesteś tutaj:
Strona główna Hala Dafi Morawicka Liga Futsalu – zakończenie sezonu
Dziś jest: Czwartek, 21 Lutego 2019 r.

Dafi Morawicka Liga Futsalu – zakończenie sezonu

Data utworzenia: 21-01-2019 r.

W sobotę zakończyła się V edycja Dafi Morawickiej Ligi Futsalu. Mistrzem po raz czwarty w historii i drugi z rzędu została drużyna Tompawexu Obice, miejsca na podium zajęli także Netbik Brzeziny (drugie miejsce) i Albatrosi Morawica (trzecie miejsce). Do elity awansowały PAMAF i Meditrans Bilcza. Podczas zakończenia wręczono także wyróżnienia indywidualne. Szczegóły poniżej.

Podsumowanie XIV serii – 19 stycznia 2019r. (sobota)

Po oddaniu meczu walkowerem przez WM Team, aby awansować bezpośrednio do I ligi PAMAF potrzebował ugrać minimum 1 punkt w ostatnim meczu. I uczynił to z nawiązka pokonując 4:1 Soccer City i w debiutanckim sezonie wywalczył awans. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Michał Niebudek. Wydawało się, że pewne trzy punkty w meczu z zamykającym tabelę Laserem ma pewne DT, a nic bardziej mylnego. Gdy gra Laser z DT, zawsze wygrywa Laser: dwa razy po remisach zwyciężył po serii rzutów karnych w Dafi MLF i w meczu pucharu ligi 2:0. Dzięki determinacji Lasera w końcówce meczu i doprowadzeniu do remisu zespół ten wydostał się z ostatniego miejsca w tabeli.

Takiego meczu i takiej determinacji zespołu w walce o korzystny wynik w MLF jeszcze nie było. Baraż o awans w przypadku Meditransu i o utrzymanie w przypadku Oriona miał niespotykany przebieg. Przez cały mecz na prowadzenie wychodził Meditrans i potem pewne było, że do remisu doprowadzi Orion. Szczęście cały czas dopisywało Meditransowi, już w 8 minucie meczu w wyniku kontuzji stracili bramkarza i nie dysponując zmiennikami grali w czterech. W drugiej połowie jeszcze się bardziej osłabili, bo po czerwonej kartce grali już w trzech przez ostatnie 6 minut meczu, po czerwonej kartce boisko opuścił Dawid Nowak. Ale do końca meczu wytrzymali ten „wycieńczający” pojedynek i dzięki bramce w ostatnich sekundach Tomasza Kojacza zapewniła sobie zwycięstwo. Oprócz Tomka (wcześniej strzelił na 2:0), bramki w tym spotkaniu dla Meditransu po dwie strzelali Norbert Sennik i Kamil Kowalski. I po rocznej przerwie do elity powraca Meditrans, po takim samym czasie do II ligi spada Orion.

W pierwszej lidze pewna i wysoka wygrana Cezara zapewniła im czwarte miejsce w rozgrywkach. Trzy bramki w tym meczu zdobył Mateusz Sołtys. Albatrosi od początku meczu nadawali tempo spotkaniu, w którym zwycięstwo dawało im miejsce na podium. Bez większych problemów pokonali Netbik – mający już zapewnione wicemistrzostwo. Dwie bramki autorstwa Macieja Piecyka. W ostatnim meczu sezonu Mateusz Zawadzki (cztery bramki) w pojedynkę pokonał Ceramika Murexin, które w żaden sposób nie mógł nawiązać wyrównanej rywalizacji z przeciwnikiem, będąc cieniem zespołu, który jak równy z równym rywalizował przed dwoma tygodniami w pierwszym spotkaniu. Ceramik skupiał się na wszystkim poza grą i za to przeciwnik ukarał go wysoką porażką. W tle tego pojedynku toczyła się walka o koronę króla strzelców – i skończyła się remisem, w ostatnich sekundach spotkania rzut karny przedłużony wykorzystał Krzysztof Wiśniewski ( w pierwszej połowie zdobył także bramkę). Michał Zawadzki także strzelił 22 gole – w ostatnim spotkaniu 1 gola – także po wykorzystaniu rzutu karnego przedłużonego.

W ostatniej XIV serii spotkań Dafi MLF sędziowie Piotr Grzywacz i Grzegorz Olejarczyk pokazali 14 żółtych i 4 czerwone kartki. Podyktowali jeden rzut karny –wykorzystany przez Michała Niebudka z PAMAFU oraz 4 rzutu karne przedłużone – 75% z nich wykorzystane przez Pawła Grabowskiego (PAMAF), Michała Zawadzkiego (Tompawex) i Krzysztofa Wiśniewskiego (Ceramik Murexin) – tylko jeden nie wykorzystany przez Artura Januszaka z DT Bilcza. MVP XIV kolejki wybrano Karola Miszczyka z Albatrosów. W 7 meczach strzelono 38 goli. Poniżej statystyczne podsumowanie kolejki.

 

I liga

 

Hardes Bilcza – Cezar Morawica                                               1:5 (0:4)

Bramki: Jacek Cieślik dla Hardesa oraz Mateusz Sołtys x 3, Kamil Kubicki i Szymon Chrabąszcz dla Cezara.

Kartki żółte: Jacek Cieślik i Krzysztof Polak (Hardes).

 

Albatrosi Morawica – Netbik Brzeziny                                  3:1 (3:1)

Bramki: Maciej Piecyk x 2 i Jakub Nowak dla Albatrosów oraz Marcin Piotrowski dla Netbika.

 

Tompawex Obice – Ceramik Murexin Bilcza                       6:2 (4:1)

Bramki: Mateusz Zawadzki x 4, Dawid Wójcik i Michał Zawadzki z przedłużonego karnego oraz Krzysztof Wiśniewski x 2 (1 k.p.).

Kartki żółte: Szymon Czekaj – bezpośrednia czerwona kartka, Dawid Wójcik x 2 w konsekwencji czerwona kartka i Artur Szewczyk (Tompawex) – Marcin Bajur, Patryk Zając i Rafał Kowalski – bezpośrednia czerwona kartka (Ceramik Murexin).

 

Tabela końcowa I Ligi Dafi MLF
zespół mecze punkty bramki +/-
1.Tompawex Obice (m,p) 12 34 75:21 +54
2.Netbik Brzeziny 12 23 57:39 +18
3.Albatrosi Morawica 12 21 32:27 +5
4.Cezar Morawica 12 18 39:39  
5.Ceramik Murexin Bilcza 12 16 49:44 +5
6.Hardes Bilcza 12 14 36:50 -14
7.Orion Radomice(b) 12 0 17:85 -68

Legenda: 1m – Mistrz MLF, udział w turnieju o Puchar Powiatu, 7m– baraż; (m)- mistrz, p- zdobywca pucharu, (b)- beniaminek

 

Klasyfikacja strzelców (czołówka):

22           Krzysztof Wiśniewski (Ceramik Murexin) i Michał Zawadzki (Tompawex).

16           Mateusz Zawadzki (Tompawex).

15           Piotr Pietrzyk (Netbik) i Marcin Piotrowski (Netbik).

13           Jacek Cieślik (Hardes).

12           Krzysztof Polak (Hardes).

10           Łukasz Zawadzki (Tompawex).

9             Karol Gilewski (Cezar), Kamil Kubicki (Cezar) oraz Damian Pietras (Tompawex).

8             Jakub Nowak (Albatrosi) i Maciej Piecyk (Albatrosi).

7             Karol Lurzyński (Netbik) i Patryk Zając (Ceramik Murexin).

 

Klasyfikacja końcowa fair-play I ligi
Zespół (miejsce) Punkty

karne

Żółte kartki Czerwone kartki

(po dwóch żółtych)

Czerwone

kartki

Inne
1.Orion Radomice 7 7
2.Albatrosi Morawica 8 8
3.Netbik Brzeziny 10 10
4.Hardes Bilcza 11 11
5.Cezar Morawica 15 6 1 1 5
6.Ceramin Murexin Bilcza 15 11 1 1
7.Tompawex Obice 19 12 1 2
Suma 65 3 4 5

 

 

II liga

WM Team – Meditrans Bilcza                                         0:5 w

 

PAMAF – Soccer City Chmielowice                              4:1 (2:0)

Bramki: Damian Pytlos, Paweł Grabowski z karnego przedłużonego i Michał Niebudek x 2 (1k.) dla PAMAF oraz Grzegorz Sułek dla Soccer City.

Kartki żółte: Mateusz Sołtysiak i Michał Niebudek (PAMAF).,

 

Laser Bilcza – DT Bilcza                                                  3:3 (2:3) k. 3-1

Bramki: Daniel Boszczyk, Bartosz Skarbek i Maciej Tolak dla Lasera oraz Artur Januszek x 2, Mateusz Śnioch dla DT Bilcza.

Rzuty karne:

Laser: Maciej Tolak (+), Mateusz Majchrzyk (+) i Dariusz Krzysiek (+).

DT Bilcza: Artur Januszek (+) i Tomasz Brzoza (-).

 

Tabela końcowa II ligi Dafi MLF
zespół mecze punkty bramki +/-
1.PAMAF (b) 12 31 51:26 +25
2.Meditrans Bilcza (s) 12 29 76:34 +42
3.Destrukt Dilcza (b) 12 22 44:37 +7
4.Soccer City Chmielowice 12 17 35:45 -10
5.DT Bilcza (b) 12 14 38:32 +6
6.Laser Bilcza (b) 12 7 21:48 -27
7.WM Team 12 6 21:64 -43

Legenda: 1m – awans do I ligi MLF, 2m– baraż; (b) – beniaminek, (s) – spadkowicz.

 

Klasyfikacja strzelców (czołówka):

22           Dawid Nowak (Meditrans).

20           Norbert Sennik (Meditrans).

19           Kamil Kowalski (Meditrans).

13           Artur Januszek (DT Bilcza).

11           Mateusz Maniara (Destrukt).

10           Sebastian Krzemiński (Soccer City).

9             Adam Kaczor (Soccer City), Michał Niebudek (PAMAF), Dawid Osman (WM Team), Michał Rybus (PAMAF) oraz Grzegorz Zawadzki (Destrukt).

7             Bartek Banaś (Destrukt).

6             Sebastian Misztal (Laser).

 

Klasyfikacja końcowa fair-play II ligi
Zespół (miejsce) Punkty

karne

Żółte kartki Czerwone kartki

(po dwóch żółtych)

Czerwone

kartki

Inne
1.Meditrans Bilcza 3 3
2.Laser Bilcza 3 3
3.Soccer City Chmielowice 7 4 1
4.DT Bilcza 11 7 1 1
5.PAMAF 18 6 4
6.Destrukt Bilcza 19 6 1 10
7.WM Team 21 9 2 10

 

 

Baraż o utrzymanie/awans

 

Orion – Meditrans                                                         5:6 (2:2)

Bramki: Adam Stępniak x 2, Szczepan Strójwąs i Łukasz Bedla dla Oriona oraz Kamil Kowalski x 2, Tomasz Kojacz x 2 i Norbert Sennik x 2 dla Meditransu.

Kartki żółte: Łukasz Bedla (Orion) – Dawid Nowak x 2 w konsekwencji czerwona kartka (Meditrans).

 

                Po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste zakończenie rozgrywek. Nagrody, puchary, medale i statuetki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Morawicy wręczył burmistrz Marian Buras w towarzystwie wiceprezesa K.S Moravia Stanisława Zawadzkiego. Oprócz wyróżnień zespołów wyróżniono także indywidualnie uczestników, i tak: królem strzelców w II lidze został Dawid Nowak z Meditransu z 22 gola. Taki sam wynik strzelecki dwóch zawodników w I lidze dał koronę króla strzelców dla Michała Zawadzkiego (Topmawex) i Krzysztofa Wiśniewskiego (Ceramik Murexin). Królem strzelców z 8 golami w pucharze ligi został Mateusz Zawadzki z Tompawexu. Uczestnicy rozgrywek wybierali bramkarzy i najlepszych zawodników zarówno w I jak i II lidze oraz najlepszą piątkę rozgrywek. I tak najlepszym zawodnikiem II ligi został Dawid Nowak, a I ligi Michał Zawadzki, najlepszymi bramkarzami zostali Wojciech Jagodziński (8 punktów, PAMAF- II liga) i Szymon Pietras (8 punktów, Albatrosi – I liga). Pierwsza piątka V edycji Dafi Morawickiej Ligi Futsalu przedstawia się następująco: Szymon Pietras (Albatrosi) – Mateusz Zawadzki (Tompawex – 22 punkty), Piotr Pietrzyk (Netbik – 23 punkty), Łukasz Zawadzki (Tompawex – 30 punktów) i Michał Zawadzki (Tompawex – 32 punkty).

                Serdeczne podziękowania dla firmy Formaster S.A. i jej marki DAFI, która wsparła rozgrywki oraz dla firmy Husar Sport za ufundowanie nagród indywidualnych dla uczestników. Szczególne podziękowania dla sędziów prowadzących zawody Grzegorza Olejarczyka, Piotra Grzywacza, Krzysztofa Piekarskiego, Konrada Śniocha, Filipa Dziewięckiego, Przemysława Kołomańskiego i Tomasza Lasoty oraz dla sędziego stolikowego Marka Gawła, a także dla Katarzyny Pasek – opieki medycznej podczas turnieju. Już 9 listopada 2019 roku startuje VI edycja rozgrywek!!!

 

Wkrótce szczegółowe podsumowanie rozgrywek.

 

Jacek Kubicki

Statystyki odwiedzin

Dziś:235 wizyt

Wczoraj:251 wizyt

Od początku:913121 wizyt

Pływalnia "KORAL" współpracuje z:

2015 Copyright Koral sport i rekreacja Sp. z o.o. · Polityka prywatności
Administracja: WebRange Projekt: Rosso