Jesteś tutaj:
Strona główna Hala INFORMACJE SPORTOWE
Dziś jest: Czwartek, 7 Grudnia 2023 r.

INFORMACJE SPORTOWE

Data utworzenia: 23-01-2021 r.

Aktualnie w większości przypadków sportowcy amatorzy nie mogą uprawiać swoich ulubionych dyscyplin i uczestniczyć w rywalizacji sportowej, w momencie oczekiwania na wznowienie sportu amatorskiego składamy meldunki z różnych dyscyplin sportowych, w których uczestniczą kluby, firmy oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Morawica.

Dafi Morawicka Liga Futsalu ma przerwę…

Z powodu obostrzeń został przerwany sezon Dafi Morawickiej Ligi Futsalu. W ostatnich miesiącach 2020r. rozegrana została runda zasadnicza, którą wygrali zawodnicy Tompawexu Obice przed Czarnym Morawica i Ceramikiem Murexin Bilcza. Różnica pomiędzy prowadzącą trójką to tylko dwa punkty, w przypadku gdy uda się wznowić rozgrywki to rywalizacja o Mistrzostwo VII edycji Dafi MLF będzie bardzo emocjonująca. Na drugim froncie rywalizację w rundzie zasadniczej wygrali zawodnicy Netbiku II Brzeziny przed Soccer City Chmielowice. Wśród najlepszych strzelców prowadzą Jakub Rabiej (Albatrosi Morawica) w I lidze oraz Karol Lurzyński (Netbik II) w II lidze. Planowany termin wznowienia rozgrywek to 6 luty 2021r.

 

… podobnie jak Morawicka Liga Siatkówki

Taka sama sytuacja dotknęła także rozgrywki Morawickiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn. Po dwóch rozegranych turniejach ligowych na początku kobiecych rozgrywek są Kociaki (9 pkt.) przez LSZ Pińczów (8 pkt.) i dwoma zespołami z Bilczy Bilą (6 pkt.) i Power Girls (5 pkt.). Rywalizacja mężczyzn toczy się w dwóch grupach, w grupie A przodują zespoły Kruków i M-Team po 6 punktów. Na czele tabeli w grupie B są Golden Team Bilcza (9 pkt.) przed zespołem A Jakoś To Będzie (6 pkt.). Na 7 lutego planowane jest wznowienie rozgrywek .

 

Kopalnia Talentów Moravia Morawica wznowiła zajęcia i ogłasza nabór do przedszkola

Po krótkiej zimowej przerwie treningi wznowiły praktycznie wszystkie grupy Akademii Piłkarskiej Kopalnia Talentów Moravia Morawica. Przypomnijmy, że projekt, który powstał przy współpracy Miasta i Gminy Morawica, Kopalni Wapienia Morawica i naszego klubu piłkarskiego Moravia powstał przed czterema miesiącami. Akademia rozwija się w bardzo szybkim tempie mając już prawie blisko 200 podopiecznych w rocznikach 2004-2016. W ramach tego projektu powstaje piłkarskie przedszkole dla 4-6 latków, wszystkich chętnych do zapisania zapraszamy pod numer +48 604 309 296. Aktualnie aż osiem zespołów Akademii uczestniczy w turniejach o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Egzaminy w Klubie Karate Shiro Bilcza

Pomimo wielu przeciwności, egzamin ukończyli pomyślnie wszyscy, którzy przygotowali się do tego testu solidnie.
Jest wiele pretekstów, które mogą stać się powodem do porzucenia treningu, jednak nasi młodzi karatecy nie poddają się tak łatwo czego staramy się uczyć. Przegrać po walce to wygrać, poddanie się bez walki nie leży w charakterze wojownika. W każdej chwili można zapisać się do klubu i potrenować z nami, zapraszamy dzieci już od 6-go roku życia – relacjonuje trener Alan Mazur.

 

OSP Obice piłkarskim mistrzem

Strażacy ochotnicy z jednostki w Obicach zdominowali rozgrywki o piłkarskie mistrzostwo Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta i Gminy Morawica zdobywając już piąty tytuł z rzędu. Tym razem w okrojonym składzie zespołowej w pandemicznej rzeczywistości w rozgrywkach w Hali Sportowej w Bilczy w pokonanym polu pozostawili jednostki z Chałupek 5:0 oraz Brudzowa 5:2, w meczu o drugie miejsce ekipa Piotra Polewczaka z Chałupek była minimalnie lepsza od Brudzowa Jerzego Rożkiewicza 3:2. Najwięcej bramek w turnieju zostając królem strzelców zostali Michał i Mateusz Zawadzccy ze zwycięskiej ekipy oraz Wojciech Rożkiewicz z OSP Brudzów (wszyscy po 3 gole). Wybrano także najlepszego bramkarza został nim Andrzej Rożkiewicz (OSP Brudzów) i najlepszego gracza turnieju – został nim Szymon Czekaj (OSP Obice). Kolejna edycja już 5 grudnia 2021r.

 

Moravianie wśród najlepszych turnieju grudniowego

Moravianie i Mexiana Morawica godnie reprezentowały Miasto i Gminę Morawica w 27. Turnieju Grudniowym Trójek. Moravianie grający w składzie Michał Zawadzki (8 goli w całym turnieju), Jakub Rabiej (15), Artur Szewczyk, Karol Gilewski (5) i Mateusz Zawadzki (10) byli jednym z faworytów turnieju zajmując ostatecznie 3 miejsce, w drodze do finału stanął im Bang jeden z najlepszych zespołów w historii turnieju (ostatecznie wygrał 27 edycję trójek) i jego bramkarz Paweł Jugo, który obronił decydujący rzut karny w półfinale. W najlepszej szesnastce znaleźli się też młodzi zawodnicy z Mexicany Morawica. Drogę do ćwierćfinału zamknął im zespół Dawidex późniejszy finalista imprezy. Młodzież grała w składzie Michał Żołądek (3), Witold Łubek, Bartosz Łysak (2) i Paweł Bożek-Raćkos (2). Kolejnym rekordem było wystawienie największej liczby zawodników w turnieju przez nasz klub Moravię Morawica, aż 8 graczy – oprócz w/w grał jeszcze Kamil Miszczyk w barwach Eldorado.

 

Nocny Maraton Tenisowy

W nocy z 4 na 5 grudnia 2020r. Miasto i Gmina Morawica gościło uczestników I Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Tenisa Stołowego – Świętokrzyskie 2020. Impreza organizowana przez Świętokrzyski Związek Tenisa Stołowego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Morawica gościła blisko 100 uczestników z różnych rejonów Polski. Zmagania rozpoczęte po godzinie 20:00 po zaciętych i emocjonujących bojach zakończyło się następnego dnia po godzinie 7:00 wręczeniem nagród najlepszym uczestnikom.

 

Czarni Morawica z Pucharem MLF

Zespól Czarnych Morawica wygrał rywalizację w Pucharze Morawickiej Ligi Futsalu. Tuż po Świętach Bożego Narodzenia w Hali Sportowej w Bilczy rozegrano finały Pucharu MLF z udziałem czterech najlepszych zespołów wyłonionych po eliminacjach. W finale w derbach Morawicy spotkały się zespoły Czarnych i Albatrosów, które wcześniej w półfinałach wyeliminowali odpowiednio PHU Woda Zeimmery oraz Netbik Brzeziny. Spotkanie przebiegało pod dyktando ekipy Mateusza Sołtysa, która po dwóch bramkach Rostyslava Pryjmaka, i braci Młynarczyków Wojtka i Barka wygrali 4:1, honorowe trafienie dla Albatrosów zanotował Karol Miszczyk. Czarni przełamali tym samym dominację zespołu z Obic, który dotychczas wygrał wszystkie edycje. A w zwycięskiej ekipie grali na bramce Piotr Kubicki oraz dalej Kamil Kubicki, Bartłomiej Młynarczyk, Wojciech Młynarczyk, Maciej Woś, Mateusz Sołtys, Karol Gilewski, Kamil Miszczyk, Daniel Koncewicz, Jakub Terech i Rostyslav Pryjmak.

 

Turniej Koszykarski – zgłoś swoją drużynę

Wstępnie na 20 lutego 2021r. na godzinę 15:30 planowany jest turniej koszykarski mężczyzn o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica. Na rozgrywki organizowane w hali Sportowej Bilcza serdecznie zaprasza mieszkańców, firmy i instytucje z terenu Miasta i Gminy Morawica organizator rozgrywek Koral Sport i Rekreacja. Zapisy uczestników pod numerem +48 604 902 125 do 15 lutego 2021r. Turniej odbędzie się pod warunkiem zniesienia ograniczeń.

 

Marek Bożek na III miejscu w 69. Plebiscycie sportowym Echa Dnia

Zakończyło się głosowanie w 69. Plebiscycie Sportowym Echa Dnia na Trener Roku. Trener Kopalni Talentów Moravia Morawica Marek Bożek-Raćkos na 3 miejscu w powiecie kieleckim!!! Wynik uzyskany przez cenionego trenera daje też 4 miejsce w województwie Świętokrzyskim po podsumowaniu wszystkich powiatów. Gratulacje Trenerze!

 

Tompawex Obice w finale Pucharu Polski

Zespól z Obic grający na co dzień w Dafi Morawickiej Lidze Futsalu, wystartował po raz kolejny w profesjonalnych rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu Województwa Świętokrzyskiego  i podobnie jak przed rokiem dotarł aż do finału, w którym minimalnie uległ zespołowi BSF Busko-Zdrój na co dzień występującego w II lidze Futsalu. Po wyrównanym spotkaniu w rozgrywkach centralnych wystartuje BSF po zwycięstwie 2:1, honorowego gola zdobył Jakub Rabiej. We wcześniejszych pojedynkach zawodnicy z Obic grali w eliminacjach z Atletico Pawłów 4:0 i 1:1 z Promilem Kazimierza Wielka, w ćwierćfinale pokonali Hotel Mateo Stopnica 3:2, a w półfinale z Black Squad Jędrzejów. Reprezentanci Miasta i Gminy Morawica grali w następującym składzie na bramce Maciej Czekaj oraz Michał Zawadzki, Mateusz Zawadzki, Szymon Czekaj, Damian Pietras, Norbert Sinkiewicz, Artur Szewczyk, Paweł Latosiński, Karol Gilewski, Krzysztof Klimczak, Jakub Rabiej i Robert Sitarz. A trenerem był Łukasz Zawadzki.

 

Debiut siatkarzy MultiTeam Tompawex Bilcza w rozgrywkach IV ligi

Pod koniec roku do w rozgrywkach siatkarskich po raz pierwszy w historii wystartował reprezentant Miasta i Gminy Morawica. Grają i trenują na co dzień w Hali Sportowej w Bilczy zawodnicy MultiTeamu Tompawex Bilcza. W pierwszych spotkaniach zdobywają cenne doświadczenie od stałych bywalców rozgrywek ligowych. Po zaledwie wygranych pojedynczych setach z Spartą Zagnańsk, Orliczem Suchedniów czy Startem Dobromierz, po ciężkim meczu w rewanżu z zespołem z Zagnańska zakończonym pierwszym zwycięstwem w historycznym sezonie w rozgrywkach 3:2. Kolejne mecze zespołu z Bilczy już w lutym 2021r.

 

Plan przygotowań Moravii do rundy wiosennej

Seniorzy Moravii Morawica rozpoczęli 18 stycznia przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/21. Po bardzo dobrej jesieni i wysokim 5 miejscu w rozgrywkach IV ligi Świętokrzyskiej, ambicje i plany zawodników, kadry szkoleniowej i zarządu sięgają wyżej i bardzo dobre wykorzystanie okresu przygotowawczego przeplecionego serią meczy kontrolnych przyniesie efekty na wiosnę. Treningi pierwszego zespołu odbywają się na własnych obiektach w Morawicy i Bilczy oraz w Nowinach. W lutym startują przygotowania drugiego zespołu. A tak przedstawiają się mecze kontrolne naszego zespołu: GKS Nowiny (boisko: Nowiny, 30 stycznia 2021r., g.10:00), Korona Kielce juniorzy (b: Nowiny, 6 luty 2021r., g.9:00), Korona II Kielce (b: Nowiny, 13 luty 2021r., g.10:00), Orlęta Kielce (b: Kielce, ul. Jeziorańskiego, 15 luty 2021r.), Naprzód Jędrzejów (b: Nowiny, 20 luty 2021r., g.12:00) oraz Wierna Małogoszcz (b: Nowiny, 27 luty 2021r., g.19:00).

 

Tenisiści Orląt Bilcza wiceliderem II ligi

Tenisiści stołowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlęta” Bilcza bardzo udanie reprezentują Miasto i Gminę Morawica na szczeblu krajowym. W rozgrywkach II ligi po I rundzie są wiceliderem rozgrywek z jedną porażką w dziesięciu meczach. W rundzie jesiennej mierzyli się kolejno z ULKS Moszczenica 6:4, UKS Agaris Maków 6:4, UKS Jedynka Łódź 10:0, KS Polonia MC Auto Serwis Kielce 3:7, GLKS Burza Pawlikowice 10:0, KS Energetyk AMŁ Dzianiny Łódź, MLUKS Brzeziny 8:2, UMKS Księżak Łowicz 6:4, MUKS Włókniarz Pabianice 8:2, LKS Biała Rawska 6:4 oraz UKS Meteor Wąchock 8:2. W wyżej wymienionych meczach uczestniczyli:  Maciej Stochmal, Paweł Gola, Dawid Kotwica, Mateusz Malik, Szymon Kulczycki oraz  Michał Stochmal i Bartosz Skrzypek. W rozgrywkach ligowych grają także nasze zespoły w III lidze, po rundzie jesiennej Orlęta zajmują odpowiednio 5 i 6 miejsce w rozgrywkach.

 

Roszady kadrowe w Moravii

W przerwie zimowej w Moravii doszło do kilku zmian kadrowych w sztabie trenerskim w związku z bardzo szybko postępującym rozwojem Akademii, do naszego klubu dołączyło kilku trenerów m.in. Maciej Śmiech, Sławomir Rożkiewicz, Maciej Ściga, Marek Szabla oraz Michał Rybus. Pierwszym trenerem nadal jest Krzysztof Dziubel, rezerwy będzie prowadził Maciej Śmiech (do niedawna asystent w rezerwach Korony Kielce), który zastąpił Mariusza Arczewskiego – on z kolei powędrował w odwrotnym kierunku od 18.01.2021r. został asystentem w rezerwach Korony. Maciej Śmiech będzie także prowadził reaktywowany rocznik juniorów 2004-06. Karol Gilewski i Damian Detka pracują z rocznikiem 2007-08, który w rundzie wiosennej zagra w Świętokrzyskiej Lidze Trampkarzy Młodszych. Laureat plebiscytu sportowego Marek Bożek wraz z Sławomirem Rożkiewiczem trenują rocznik 2009-10, a Łukasz Jamróz i Maciej Ściga rocznik 2011-12. Z kolei Alaksandra Jakubowska i Jakub Rabiej prowadzą zajęcia w roczniku 2012-13, a rok starszych 2014/15 trenerka Ola prowadzi razem z Łukaszem Zawadzkim. Nowi trenerzy Marek Szabla i Michał Rybus poprowadzą także drugą grupę w roczniku 2014-15. A najmłodszych w roczniku 2016 prowadzi trener Marek Szabla. Z roszad zawodniczych prawdopodobnie nowym nabytkiem pierwszego zespołu będzie Michał Rybus ostatnio grający na wypożyczeniu z Korony Kielce w III ligowym ŁKS Łagów. Trwają rozmowy pomiędzy klubami.

 

Siatkarski turniej „Morawica Cup” – 7 marca 2021r.

Na 7 marca 2021r. Koral Sport i Rekreacja planuje zorganizowanie Otwartych Mistrzostw Miasta i Gminy Morawica w Siatkówce Kobiet „Morawica Cup” z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Zgłoszenia pod numerem +48 604 902 125 potrwają do 1 marca 2021r. oczywiście odbędzie się pod warunkiem zniesienia ograniczeń. W zeszłym sezonie w finale zagrały zawodniczki Bilcza Bila.

/JK/

 

 

 

 

Statystyki odwiedzin

Dziś:130 wizyt

Wczoraj:340 wizyt

Od początku:1449534 wizyt

Współpracujemy z:

Pływalnia "KORAL" współpracuje z:

2023 Copyright Zakład Gospodarki Komunalnej i Rekreacji Sp. z o.o. · Polityka prywatności
Administracja: WebRange Projekt: Rosso
Skip to content