Jesteś tutaj:
Strona główna Hala Hala Sportowa Bilcza centrum tenisowym województwa świętokrzyskiego
Dziś jest: Czwartek, 29 Lutego 2024 r.

Hala Sportowa Bilcza centrum tenisowym województwa świętokrzyskiego

Data utworzenia: 07-06-2021 r.

Pod patronatem Miasta i Gminy Morawica cyklicznie w Hali Sportowej Bilcza odbywa się szereg imprez w tenisie stołowym, w tym te rangi ogólnopolskiej jak ostatnio zakończone Grand Prix Polski Weteranów. A już w niedzielę kolejna impreza rangi wojewódzkiej Mistrzostwa Zrzeszenia LZS. Szczegóły poniżej.

 

Grand Prix Polski z rekordową obsadą

W sobotę odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia turnieju, w której uczestniczyli m.in. i Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras oraz wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Kamil Dziukiewicz . Podczas uroczystości odznakę PZTS za zasługi na rzecz tenisa stołowego otrzymał Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Marian Buras oraz Robert Janus, prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Dodatkowo najstarsi zawodnicy turnieju w Bilczy zostali wyróżnieni medalami 90-lecia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Na start w zawodach zdecydowało się 227. zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w 11. Kategoriach pod patronatem Miasta i Gminy Morawica. Przez dwa dni nasza gmina gościła najlepszych tenisistów weteranów z całej Polski, którzy ostatni majowy weekend korzystali z atrakcji naszej gminy. Na zakończenie odbyła się dekoracja, najlepszych zawodników dekorowali prezes Mariusz Tytoń  i Jacek Kubicki wiceprezes spółki Koral Sport i Rekreacja.

Nestorzy polskiego tenisa stołowego rywalizowali w Hali Sportowej Bilcza w grze pojedynczej, triumfatorami turnieju zostali: Ewa Osuch (kobiety 40-49 lat), Elżbieta Kazberuk (kobiety 50-59 lat), Jolanta Szatko-Nowak (kobiety 60-64 lat), Grażyna Wolny (kobiety 65-75 lat), Witold Skubiszewski (mężczyźni 40-49 lat), Jacek Wieczerzak (mężczyźni 50-59 lat), Jan Molęda (mężczyźni 60-64 lat), Henryk Prusiński (mężczyźni 65-69 lat), Jerzy Przygoda (mężczyźni 70-74 lat), Antoni Biaduń (mężczyźni 75-79 lat) i Janusz Malarz (mężczyźni od 80 lat).

 

Cykliczne turnieje rangi wojewódzkiej i sukcesy UKS Orlęta

Grand Prix Polski weteranów to tylko jedna z wielu imprez tenisa stołowego organizowanych w Hali Sportowej Bilcza, w ostatnim czasie odbyły się kilka turniejów młodzieżowych, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików czy Puchar Gór Świętokrzyskich. A już w najbliższą niedzielę 13 czerwca 2021r. tenisiści zagrają w Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Bardzo dobrze radzą sobie także zespoły Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlęta Bilcza z powodzeniem startując w rozgrywkach ligowych. Pierwszy zespół został wicemistrzem II ligi, a kolejne dwa zespoły uplasowały się w czołówce III ligi.

J.K.

Statystyki odwiedzin

Dziś:427 wizyt

Wczoraj:541 wizyt

Od początku:1490740 wizyt

Współpracujemy z:

Pływalnia "KORAL" współpracuje z:

2024 Copyright Zakład Gospodarki Komunalnej i Rekreacji Sp. z o.o. · Polityka prywatności
Administracja: WebRange Projekt: Rosso
Skip to content