Jesteś tutaj:
Strona główna Bez kategorii Wystartowała X edycja Morawickiej Ligi Futsalu
Dziś jest: Czwartek, 7 Grudnia 2023 r.

Wystartowała X edycja Morawickiej Ligi Futsalu

Data utworzenia: 17-11-2023 r.

Dziesiąty jubileuszowy sezon Morawickiej Ligi Futsalu rozpoczęty – start tradycyjnie w drugą sobotę listopada, tym razem w Święto Niepodległości. Do rywalizacji przystąpiło 15 zespołów podzielonych na dwa poziomy rozgrywkowe.

Wiele zmian szczególnie w I lidze, gdzie po raz pierwszy nie będą uczestniczyć sześciokrotni mistrzowie MLF Tompawex Obice, nie oznacza to rezygnacji z gry w rozgrywkach futsalowych tylko przejścia na tzw. wyższy poziom. Zawodnicy z południa naszej gminy zadebiutują w rozgrywkach 3 ligi Futsalu. A o tym kto zostanie ich następcą dowiemy się najpóźniej pod koniec stycznia 2024r. kiedy poznamy mistrza X edycji MLF.

 

I liga

A ten sezon przyniósł kilka zmian zespołowych, rozgrywki tak jak w poprzedniej edycji pozostały na dwóch poziomach rozgrywkowych. Utrzymany został stan 1 ligi w ilości 8 zespołów. W rywalizacji nie wystartuje Tompawex Obice – przeniósł się do 3 ligi Futsalu, gdzie zagra pod nazwą Moravia Tompawex Obice (pierwszy mecz już 3 grudnia 2023r.) i oczywiście nie opuści Hali Sportowej Bilcza, gdzie będzie rozgrywał swoje mecze w roli gospodarza. Oprócz sześciokrotnych mistrzów z powodów kadrowych nie zagrają UKS Autocity, CK Team i JK Pnaumatyk. A zespół Soccer City po zajęciu ostatniego miejsca w poprzednim sezonie wystartuje w rozgrywkach II ligi. Faworytami tegorocznej edycji będą stali uczestnicy Cupra Autorud oraz Ceramik Murexin Bilcza, na pewno plany będą starali się im pokrzyżować Hercu Radomice oraz reaktywowany zespół Albatrosi Morawica. Do pierwszego poziomu rozgrywkowego dołączyły najlepsze zespoły z II ligi z ubiegłorocznych rozgrywek czyli Nebulones, White Label Pawlik Remonty, 4 Fu Team (wcześniej grali pod nazwą Mexicana Morawica) oraz Dafi Drink Team (wcześniej DT Bilcza).

 

II Liga

Druga liga zagra w siedmioosobowym składzie, wcześniej wymieniony spadkowicz Soccer City Chmielowice oraz drugi zespół Cupra Autorud, Tsunami Siekierno i LZS Błyskawica Chałupki. W rozgrywkach zadebiutują nowe młode zespoły składające się z mieszkańców naszej gminy rożnych miejscowości takie jak KS Grom, Grono Team i Jumar Technika Diamentowa Morawica. Do rozgrywek z różnego powodu nie przystąpiły zespoły Oriona Radomice, FC Galactik, PHU Woja Zeimmery oraz FC Straż. Awans do pierwszej ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły.

 

Za nami pierwsza seria – Hercu Radomice na czele stawki

 

Termin I – 11 listopad 2023r. (sobota):

Punktualnie o godzinie 16:00 w Święto Niepodległości rozpoczął się nowy X sezon Morawickiej Ligi Futsalu, na początek do boju przystąpiły zespoły drugoligowe. Bardzo dobry początek w wykonaniu KS Grom, który w debiucie zgarnął komplet punktów. Także zwycięstwo i to jakich rozmiarów zanotował kolejny beniaminek Jumar Technika Diamentowa Morawica, niesamowitym wyczynem popisał się zawodnik Jumaru Konrad Listwan zdobywca aż 9 goli w tym spotkaniu. Także wysokie zwycięstwo odniosła ekipa Tsunami, na listę strzelców w zespole wpisało się aż 7 zawodników. Najbardziej zacięty i kolorowy był zakończony serią rzutów karnych spotkanie Soccer City z Tsunami. Po jednym zawodniku z obu ekipy z powodu otrzymania czerwonej kartki nie dokończyło meczu. Bez punktów pierwsza serie spotkań zamknęły ekipy z Chałupek i Grono Team. W pierwszej lidze mamy dwa zespoły z kompletem 2 zwycięstw i to są jedyne zdobycze punktowe w pierwszej serii. Bardzo dobrze sezon rozpoczęła ekipa Norbera Nowaka – Dafi Drink Team zdobywając komplet punktów. Najpierw o jedno trafienie lepsi od 4 Fun Team, następnie do momentu fatalnej kontuzji Szymona Prędotki nie mogli sobie poradzić z dobrze dysponowanym zawodnikami White Label przegrywając 0:2. Dopiero po wznowieniu gry cztery trafienia Artura Januszka dały kolejne trzy punkty. Hercu Radomice już w pierwszym meczu sezonu pokazał, że chce się włączyć do walki po tytuł. Ekipa Sebastiana Szota pierwsza zdobyła bramkę i potem pomimo ciągłych ataków Cupry kontrolowali mecz, w końcówce dobijając rywali kolejnymi trafieniami. Bohaterem meczu był Dominik Pasternak zdobywca 3 bramek w tym meczu. Także różnicą czterech goli zakończył kolejny wygrany mecz Hercu tym razem pokonali mistrza II ligi z ubiegłego sezonu czyli zespół Nebulones.

W pierwszej serii spotkań padło 68 goli ( 25 w pierwszej i 43 gole w drugiej lidze), w tym jedna samobójcza. Zawodnicy otrzymali 14 napomnień (5/9) oraz 3 wykluczenia – wszystkie w drugiej lidze. Jedno wiążące się z pauza w trzech kolejnych spotkaniach. Najbardziej kolorowe okazało się spotkanie Soccer City z Tsunami tam sędziowie pokazali 8 kartek (6 ż./2cz.). Zawodnicy wykonywali 4 rzuty karne z 50% skutecznością oraz 3 karne przedłużone – tutaj wszystkie wykorzystane i to przez jednego zawodnika Artura Januszka z Dafi DT w meczu z White Label Pawlik Remonty. MVP pierwszej serii spotkań zostali Dominik Pasternak z Hercu oraz Konrad Listwan z Jumaru Technika Diamentowa.

 

2 LIGA

 

KS Grom – LZS Błyskawica Chałupki                                        5:2 (3:1)

Bramki: Jakub Tłomak, Jakub Raczyński, Gaweł Dziewięcki x 2 i Eryk Tkacz dla KS Grom oraz Dominik Piwowarczyk x 2 dla Błyskawicy.

Kartki żółte: Michał Smorenda  x 2 ( w konsekwencji czerwona kartka).

 

Tsunami Siekierno – LZS Błyskawica Chałupki                     9:1 (2:1)

Bramki: Dawid Ziomek, Adrian Zdzymira x 2, Mateusz Podedworny, Kamil Piwowarczyk, Dominik Łataś, Artur Kuliński x 2 i Jakub Kuc dla Tsunami oraz Szymon Kozłowski dla Błyskawicy.

Kartka żółta: Piotr Sidło .

 

Soccer City Chmielowice – Tsunami Siekierno                    2:2 (1:0) k. 2:3

Bramki: Tomasz Kaczor z karnego i Adam Kaczor dla Soccer City oraz Artur Kuliński i Jakub Kuc dla Tsunami.

Kartki żółte: Tomasz Kaczor x 2 ( w konsekwencji czerwona kartka) z Soccer City — Sylwester Żak , Piotr Nawrot  x 2 ( w konsekwencji czerwona kartka) i Patryk Dulęba z Tsunami.

Rzuty karne:

Soccer City: Igor Karczewski (-)  obok bramki, Adam Kaczor (+) i Łukasz Porebski (+).

Tsunami:  Kamil Piwowarczyk (+), Artur Kuliński (+) i Mariusz Piwowarczyk (+).

 

Grono Team – Jumar Technika Diamentowa Morawica 1:12 (0:5)

Bramki: Kacper Klimczak dla Grono Team oraz Wiktor Pasek, Kacper Orliński, Konrad Listwan x 9  i Daniel Baran dla Jumaru T.D.

 

Grono Team – Cupra Autorud II                                                1:8 (1:3)

 

Bramki: Kacper Klimczak dla Grono Team oraz Marcin Wieczorek x 3, Dawid Śmiech, Norbert Sennik x 2, Arkadiusz Musiał i Tomasz Klimczak dla Cupra Autorud II.

 

Tabela Morawickiej II Ligi Futsalu

(stan na 14 listopada 2023r.):

zespół mecze punkty bramki +/-
1.Tsunami Siekierrno 2 5 11:3 +8
2.Jumar Technika Diamentowa Morawica 1 3 12:1 +11
3.Cupra Autorud II 1 3 8:1 +7
4.KS Grom 1 3 5:2 +3
5.Soccer City Chmielowice 1 1 2:2 0
6.LZS Błyskawica Chałupki 2 0 3:14 -11
7.Grono Team 2 0 2:20 -18

Kolejność w tabeli, decydują kolejno: bezpośrednie pojedynki – w przypadku dwóch remisów decyduje kolejny punkt, korzystniejsza różnica bramek w całych rozgrywkach, przy identycznej różnicy – większa ilość strzelonych bramek w całych rozgrywkach, klasyfikacja fair-play.

 

Klasyfikacja strzelców II ligi (czołówka):

9             Konrad Listwan (Jumar T. D.)

3             Artur Kuliński (Tsunami) i Marcin Wieczorek (Cupra Autorud II).

2             Gaweł Dziewięcki (KS Grom), Kacper Klimczak (Grono Team), Jakub Kuc i Adrian Zdymira (obaj (Tsunami), Dominik Piwowarczyk (Błyskawica) oraz Norbert Sennik (Cupra Autorud II).

 

Klasyfikacja fair-play II ligi Morawickiej Ligi Futsalu

Zespół (miejsce) Punkty

karne

Żółte kartki Czerwone kartki

(po dwóch żółtych)

Czerwone

kartki

Inne
1.Cupra Autorud II 0
-. Grono Team 0
-. KS Grom 0
-.Jumar Technika Diamen. Morawica 0
5.LZS Błyskawica Chałupki 3 2 1
-.Soccer City Chmielowice 3 2 1
7.Tsunami Siekierno 6 5 1
Suma 9 3

Punkty karne: Żółta kartka (1 p.k.), Druga żółta kartka dla tego samego zawodnika w jednym meczu, w sumie czerwona (2 p.k.), Bezpośrednia czerwona kartka (3 p.k.). Inne (5-10 p.k). O miejscu w tabeli decyduje mniej czerwonych kartek.

 

UWAGA (kary dyscyplinarne):

1.Zawodnik zespołu Soccer City Chmielowice Tomasz Kaczor 3 mecze pauzy. Zawodnik będzie pauzował w meczach z LZS Błyskawica Chałupki (godz. 16:15, 2023-11-18), z KS Grom (godz. 17:30, 2023-11-18) oraz w pierwszym meczu grudnia 2023r. To efekt zachowania zawodnika po otrzymaniu czerwonej kartki w stosunku do sędziów prowadzących zawody w meczu z Tsunami Siekierno w I terminie MLF z 11 listopada 2023 roku.

 

1 LIGA

 

Dafi Drink Team – 4 Fun Team                                                  3:2 (2:1)

Bramki: Dominik Susło x 2 i Artur Januszek dla Dafi Drink Team oraz Mateusz Wróbel i Jakub Wasilewski dla 4 Fun Team.

 

White Label Pawlik Remonty – Dafi Drink Team                 2:4 (2:0)

Bramki: Karol Pawlik x 2 dla dla White Label oraz  Artur Januszek x 4 (w tym 3 x z rzutu karnego przedłużonego) dla Dafi DT.

Kartki żółte: Bartosz Siemoński  i Karol Pawlik  (White Label).

 

Cupra Autorud – Hercu Radomice                                           0:4 (0:1)

Bramki: Dominik Pasternak x 2, Jakub Liszewski i  Dawid Bednarski dla Hercu.

Kartka żółta: Adrian Markiewicz (Hercu).

 

Nebulones – Hercu Radomice                                                   3:7 (1:4)

Bramki: Tomasz Paniec z karnego, Mateusz Litwin i Adrian Bentkowski dla Nebulones oraz Adrian Bentkowski sam., Dominik Pasternak x 3, Jakub Liszewski, Damian Gawlik i Dawid Bednarski dla Hercu.

Kartki żółte: Patryk Przęzak (Nebulones) — Wojciech Liszewski (Hercu).

 

Tabela Morawickiej I Ligi Futsalu

(stan na 14 listopada 2023r.):

zespół mecze punkty bramki +/-
1.Hercu Radomice 2 6 11:3 +8
2.Dafi Drink Team 2 6 7:4 +3
3.Albatrosi Morawica 0 0 0:0
-.Ceramik Murexin Bilcza 0 0 0:0  
5.4 Fun Team 1 0 2:3 -1
6.White Label Pawlik Remonty 1 0 2:4 -2
7.Nebulones 1 0 3:7 -4
8.Cupra Autorud 1 0 0:4 -4

Kolejność w tabeli, decydują kolejno: bezpośrednie pojedynki – w przypadku dwóch remisów decyduje kolejny punkt, korzystniejsza różnica bramek w całych rozgrywkach, przy identycznej różnicy – większa ilość strzelonych bramek w całych rozgrywkach, klasyfikacja fair-play.

 

Klasyfikacja strzelców I ligi (czołówka):

5             Artur Januszek (Dafi Drink Team) i Dominik Pasternak (Hercu).

2             Dawid Bednarski  i Jakub Liszewski (obaj Hercu), Karol Pawlik (White Label Pawlik) oraz Dominik Susło (Dafi Drink Team)

Klasyfikacja fair-play I ligi Morawickiej Ligi Futsalu

Zespół (miejsce) Punkty

karne

Żółte kartki Czerwone kartki

(po dwóch żółtych)

Czerwone

kartki

Inne
1.Albatrosi Morawica 0
-. Cupra Autorud 0
-. Ceramik Murexin Bilcza 0
-. Dafi Drink Team 0
-. 4 Fun Team 0
6.Nebulones 1 1
7.Hercu Radomice 2 2
-. White Label Pawlik Remonty 2 2
Suma 5

Punkty karne: Żółta kartka (1 p.k.), Druga żółta kartka dla tego samego zawodnika w jednym meczu, w sumie czerwona (2 p.k.), Bezpośrednia czerwona kartka (3 p.k.). Inne (5-10 p.k). O miejscu w tabeli decyduje mniej czerwonych kartek.

 

Termin II– 18 listopad 2023r. (sobota):

Druga seria spotkań zapowiada się bardzo ciekawie. W pierwszej lidze zagrają ze sobą zespoły z kompletem punktów, kto zostanie nowym liderem okaże się po spotkaniu Hercu z Dafi Drink Team (godz. 15:40). Czy po porażce i to wysokiej obudzi się  jeden z faworytów rozgrywek i jak się będzie spisywała reaktywowana ekipa, tego wszystkiego dowiemy się oglądając mecz Cupra Autorud z Albatrosami (godz. 20:35). W drugiej lidze trzy spotkania zespołów, które wygrały pierwsze mecze. Najciekawiej powinno być w spotkaniu Jumaru Technika Diamentowa z Tsunami (godz. 19:55). A tą serie gier rozpocznie mecz o pierwsze punkty w tym sezonie pomiędzy Grono Team a LZS Błyskawica Chałupki (godz. 15:05). Zapraszamy do hali Sportowej Bilcza na oglądanie emocjonujących rozgrywek Morawickiej Ligi Futsalu.

15:05   LZS BŁYSKAWICA Chałupki – GRONO TEAM

15:40   HERCU Radomice – DAFI DRINK TEAM

16:15   LZS BŁYSKAWICA Chałupki – SOCCER CITY Chmielowice

16:55   CERAMIK MUREXIN Bilcza – 4FUN TEAM

17:30   KS GROM – SOCCER CITY Chmielowice

18:05   4FUN TEAM – NEBULONES

18:45   TSUNAMI Siekierno – KS GROM

19:20   ALBATROSI Morawica – NEBULONES

19:55   JUMAR TECHNIKA DIAMENTOWA Morawica – TSUNAMI Siekierno

20:35   ALBATROSI Morawica – CUPRA AUTORUD

21:10   CUPRA AUTORUD II – JUMAR TECHNIKA DIAMENTOWA Morawica

21:45   CUPRA AUTORUD – WHITE LABEL PAWLIK REMONTY

 

 

Statystyki odwiedzin

Dziś:131 wizyt

Wczoraj:340 wizyt

Od początku:1449535 wizyt

Współpracujemy z:

Pływalnia "KORAL" współpracuje z:

2023 Copyright Zakład Gospodarki Komunalnej i Rekreacji Sp. z o.o. · Polityka prywatności
Administracja: WebRange Projekt: Rosso
Skip to content